Zahrada dětí, spolek

ZAHRADA DĚTÍ, spolek byl založen 1. 1. 2000 pod původním názvem Občanské sdružení "Zahrada dětí". Ke změně názvu došlo v závislosti se změnou legislativních předpisů 7. listopadu 2014.

Spolek zahrnuje Mateřskou školu Ostrava - Výškovice, Staňkova 33 a Mateřskou školu Ostrava - Výškovice, Srbská 4. Sdružuje všechny zákonné zástupce našich dětí. Spolupráce je velmi aktivní, postavená na vzájemné důvěře, vstřícnosti, otevřenosti, porozumění, pochopení, toleranci, respektu a ochotě spolupracovat. V rámci této spolupráce pořádáme společné školní a mimoškolní akce i pro širokou veřejnost.

Prostřednictvím ZAHRADY DĚTÍ, spolku žádáme o poskytnutí účelových dotací (tzv. granty v oblasti školství na školní a mimoškolní akce). Tyto prostředky pomáhají ke kvalitnějšímu zajištění plánovaných akcí.

Posláním ZAHRADY DĚTÍ, spolku:

• napomáhat k lepšímu prostředí v mateřských školách
  • postupně revitalizovat prostředí školních zahrad
  • umožňovat pedagogickým pracovníkům pracovat s kvalitními učebními pomůckami
  • podporovat aktivity určené dětem
  • dozorovat nad poskytnutými dary partnerů škol (využití, evidence)
  • umožňovat pořízení drobných dárků dětem pro různé příležitosti

Členové spolku se volí na společné schůzce zákonných zástupců, která probíhá vždy v září (počátek školního roku). Své zastoupení má každá třída obou mateřských škol. Zvolení zástupci následně mezi sebou volí předsedu a místopředsedu spolku.

Zvolení zástupci jednotlivých tříd v MŠ Srbská:

• třída Sluníčko - Lenka Vaňharová
  • třída Kuřátko - Veronika Popelková, Edita Koudelová
  • třída Květinka - Mgr. Kateřina Wojtas
  • třída Muchomůrka - Tereza Dekan
  • třída Beruška - Marcela Zbořilová
  • personál MŠ - Antonie Knoppová

Místopředsedou pro "ZAHRADU DĚTÍ, spolek" byla zvolena Mgr. Kateřina Wojtas.

Zvolení zástupci se schází pravidelně, dle společně domluveného termínu.

Zvolení zástupci jednotlivých tříd v MŠ Staňková

• třída Beruška - Nikola Petrovská
  • třída Květinka - Kateřina Machovská, Hana Eliášová
  • třída Motýlek - Nikola Petrovská
  • třída Muchomůrka - Kateřina Vavroušková, DiS, Tereza Wolgemuth Drnovská
  • třída Ptáček - Kateřina Gardášová, Ing. Lucie Proroková
  • třída Sluníčko - Žaneta Kohoutková, Monika Magnusková

Předsedou pro "ZAHRADU DĚTÍ, spolek" byla zvolena paní Kateřina Vavroušková. Dis.

Příspěvek do spolku ZAHRADA DĚTÍ:

Rodiče mohou přispět do spolku částku 500,-Kč na školní rok.

Uvedená částka byla projednána výborem ZAHRADY DĚTÍ a na schůzkách v jednotlivých třídách naší MŠ v září 2019. Tato částka byla jednohlasně odsouhlasena.

Finance budou využity jako příspěvek na organizaci různých akcí pro děti, na společné akce určené dětem, vybavení školních tříd a zahrad.

Spolek je také nakloněn sponzorské spolupráci. Pro více informací a případnou spolupráci se obraťte na vedoucí učitelku pro odloučené pracoviště MŠ Srbská, paní Zdeňku Gajdorusovou. Nezapomeňte, sponzorský dar si můžete odečíst od základu daně.