Aktuality

16. 10. - výlet do Hukvaldské obory  - pro děti ze třídy Beruška, Muchomůrka, Květinka a Sluníčko


V pátek, 18. 10. 2019 - půjdou předškoláci z Berušky a Muchomůrky do knihovny

Broučkiáda s Hopsalínem

V úterý, 8. 10. jsme se užili krásné odpoledne. Počasí nám bohužel nepřálo, těsně před začátkem akce se rozpršelo a proto jsme se museli schovat do prostor školky. Přesto na děti i jejich rodiče čekal zábavný program, kterým je provázel Hopsalín.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>

Přihlašovací údaje k novému albu jste již získali v mailu. Pokud vám nebyl doručen, kontaktujte třídní učitelku vašeho dítěte.

Plavání 

V úterý, 15. 10. 2019 v dopoledních hodinách proběhne 6. hodina.

Připravte dětem plavky, ručník, igelitovou tašku na mokré věci a pití v láhvi, která se nevylije.

Prosíme, aby holčičky měly vlasy zapleteny do copu.


Zahradní slavnost 

V úterý, 11.6.2019 proběhla na zahradě naší školky Zahradní slavnost. Společně s rodiči  jsem se rozloučili s našimi předškoláky. Pobavit nás přišli Klauni z balónkova, děti se mohly vyhopsat na skákacím hradě. Byla připravená cukrova vata, občerstvení a někteří si opekli také párek. Přišla také velmi šikovná paní, která nakreslila dětem nádherné obrázky na obličej.

Fotogalerie zde >>>

Výlet za Indiány

V úterý, dne 4. 6. 2019 děti ze třídy Beruška, Kuřátko, Muchomůrka a Květinka vyjely autobusem na Bílou, kde prožily den s Indiány. Děti se tam učily jak zacházet s lukem a šípem, foukačkou, prošly se v korunách stromů na lanové dráze. Vyrobily si pravé indiánské čelenky a naučily se indiánské písně, kterými se vítaly i loučily. Počasí nám po celou dobu výletu přálo. Všichni jsem si to náramně užily a děti si odvezly spoustu nádherných zážitků.

Fotogalerie zde >>>

Olympiáda se zvířátky

Ve čtvrtek, 30.5.2019 dopoledne obsadily naši zahradu zvířátka z pohádky "Boudo, budko". Bylo to prima, všichni jsem si krásně zasportovali a oslavili Den dětí. 

Chtěli bychom velice poděkovat paní učitelce Navrátilové a dětem ze ZŠ Srbská, kteří nám přišli pomoct :).


"DRACI V HRNCI" 

V naší MŠ ve třídě Květinka proběhlo natáčení pořadu české televize "DRACI V HRNCI". Vysílání natočených dílů 20. a 21. proběhne dvě poslední neděle měsíce září, tedy 22.9.2019 a 29.9.2019


U nás ve školce

Prožili jsme opět krásný týden ve školce. Tentokrát Sluníčkům a Kuřátkům počasí přálo a děti si výlet krásně užily. V úterý, 21. 5. za krásného počasí si mohly prohlédnout zvířátka ze záchranné stanice v Bartošovicích - fotoalbum >>>

Ve čtvrtek, 23. 5. se počasí na nás opět mračilo a proto musely děti z Berušky změnit směr své cesty. Spolu s dětmi z MŠ Staňkova si zajely do Planetária. Viděly tam spoustu zajímavostí a taky si něco vyzkoušely - fotoalbum >>>

V ten samý den, 23. 5. připravil BESIP pro předškoláky zajímavou besedu

EKO farma Bludička - nečekaně zajímavý výlet

Dnes, 15.5.2019 jsme s dětmi ze Sluníčka a Kuřátka vyjeli na ekofarmu za zvířátky. Počasí nám sice moc nepřálo, stále jsme zjišťovali situaci, a nakonec jsme se rozhodli vyjet. 

Našeho rozhodnutí nelitujeme, byl to opravdu akční výlet, na který děti budou dlouho vzpomínat. Podívaly se na různá zvířátka i jejich mláďátka, některé mohly i nakrmit. Zjistily, jaký je život na statku. 

Musíme přidat ještě jednu omluvu - Všem rodičům se velice omlouváme za velmi zašpiněné oblečení i obuv, ale to ke statku i zvířátkům zkrátka patří. Ale hlavně dětem se tam moc líbilo a mají krásné zážitky.

Fotoalbum zde >>>

  • předškoláci byli ve škole v přírodě. Letos jeli na chatu Kyčera v Prostředních Bečvách

Fotoalbum zde >>> 


  • 13. a 14. 5. 2019 se konal v naší MŠ zápis nových dětí pro školní rok 2019/20 >>>
  • 15. 5. 2019 jely děti ze třídy Sluníčko a Kuřátko na výlet na farmu Bludička

Puzzliáda

Děti ze třídy Beruška se v úterý, 30.4.2019 zúčastnily finálového kola ve skládání Puzzle. Soutěžili jsme s dětmi z MŠ Staňkova a byli jsem úspěšní. V kategorii mladších dětí obsadil náš Tadeášek 3. místo a v kategorii starších získala Tea dokonce 1. místo.

Moc jim ke skvělému výsledku gratulujeme

Podívejte se do naší fotogalerie >>>  

Putování za Velikonočním vajíčkem

V úterý, 16.4.2019 jsme strávili krásné odpoledne s dětmi a jejich rodiči. Na cestě Bělským lesem děti čekaly celkem 4 netradiční úkoly, které prověřily jejich smysly - oči, uši, hmat. 

Za odměnu  děti získaly krásné Velikonoční vajíčko a mohly si užít zábavu na školní zahradě. Někteří si opekli také páry.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>  


Akce byla realizována prostřednictvím grantu "PŘÍRODA JE NÁŠ KAMARÁD", který finančně podpořil Magistrát města Ostrava >>>   

Děkujeme 


Upozornění pro rodiče:

Z důvodu Velikonočních svátků je ve čtvrtek, 18.4. provoz MŠ omezen. 
19. a 22.4. je MŠ uzavřena (státní svátek)


Kuk a Cuk 

ve čtvrtek, 12.4.2019 za dětmi přišel hodně veselý klaun s legračním vystoupením. Všechny děti se moc bavily a klaunovi s vystoupením pomáhaly.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>

Jarní tvoření s rodiči

V úterý, 2. 4. 2019 se u nás ve školce tvořilo a vyrábělo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a vyrobili si se svým dítětem krásný jarní výrobek.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>

Pan Holba a jeho vodící pejsek Ami

V pátek, 5.4. dopoledne za dětmi přišel pan Holba se svým vodícím pejskem Ami. Společně nám ukázali, jak se máme chovat k nevidomým lidem a jak jim můžeme pomoct třeba při přecházení cesty. 

Panu Holbovi i jeho pejskovi moc děkujeme. Moc se nám to líbilo.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>

Jaro do školky aneb úkol pro rodiče :)

Děkujeme všem rodičům, kteří se zúčastnili této akce. V každé třídě je nyní spousta jarních kytiček a dalších výrobků. 

Podívejte se do naší fotogalerie:

Všem moc děkujeme

Kolektiv MŠ

11.3.2019 navštívili naši předškoláci místní knihovnu. Paní knihovnice jim vyprávěla krásný příběh o kouzelné baterce. Podívejte se do naší fotogalerie >>>

12.3. 2019 za dětmi přijelo divadélko Letadélko s kouzelnou pohádkou "Výprava za ledním medvědem". Podívejte se do naší fotogalerie >>>

Zahrádka

Ve čtvrtek, 7. 3. 2019 viděly děti ze třídy Beruška, Kuřátko a Sluníčko krásnou pohádku o nadcházejícím jaru. 

Podívejte se na pár foteček z představení >>>

Honzíkova cesta z neznáma 

Beseda s městskou policií pro předškoláky proběhla ve středu 27.2.2019. Děti se dozvěděly a také si vyzkoušely, jak se správně zachovat v různých situacích. Třeba když jsou samy doma a zazvoní cizí člověk, nebo když jim hrozí nějaké nebezpečí, jsou napadeny zlým psem,... 

Toto setkání bylo velmi zajímavé a poučné 

Karneval

Je za námi veselý karneval. Děti si to báječně užily, tančily, soutěžily, zahrály si s kamarády. Všichni měli úžasné masky, všechno bylo perfektní. Jenom nám trochu chyběli rodiče. Doufáme, že příští rok již budeme slavit karneval ve větších prostorách.

Moc děkujeme klaunům, kteří připravily pro děti nečekanou zábavu.

Podívejte se do naší fotogalerie >>>

 (přihlašovací údaje Vám budou zaslány na mail nebo je získáte u vaší paní učitelky) 

Vážení rodiče,

zveme Vás na besedu o školní připravenosti, kterou povede psycholožka Mgr. Kratochvílová. Bude se konat 12.3.2019 od 15.30 hod

Pozvánka >>>

Kouzlení s klaunem

Kouzelník čaroval a klaun dělal legraci, na závěr ještě přidali trochu žonglování. Dětem se jejich vystoupení moc líbilo.
Podívejte se do naší fotogalerie >>>
(přihlašovací údaje Vám budou zaslány na mail nebo je získáte u vaší paní učitelky)  

Usměvavé lyžování

Týdenní lyžařský kurz letos proběhl ve ski areálu Palkovice. Sněhu bylo dostatek, teploty byly nízké a děti spokojené. Naučily se něco nového a na závěr získaly medaile za skvělý výkon

Podívejte se do naší fotogalerie >>> 

(přihlašovací údaje Vám budou zaslány na mail nebo je získáte u vaší paní učitelky) 

Vážení rodiče,
e-mailové adresy, které jste zapsali na seznam, byly vloženy do adresáře. Pokud Vám v nejbližší době nepřijde e-mail s přístupovými údaji na rajče, kontaktujte prosím učitelku na třídě. Mohlo dojít k překlepu nebo chybě.
Děkujeme

Tanečky
Informujeme rodiče, že tanečky jsou nyní, po dobu 3 týdnů, z důvodu týdenní dovolené lektorky prodlouženy o 15 minut.

Tím se nahradí celá jedna hodina, která nebude uskutečněná

Děkujeme za pochopení

Vážení rodiče,

pokud potřebujete potvrzení k vyúčtování daní, můžete si o něj požádat u paní Lenky Foltové (vedoucí stravování)

Dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Mateřská škola je zapojena do následné výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ II., která je určena ... >>>

Vánoční cinkání 

Ve středu, 19. 12. 2018 si děti ze ZŠ Srbská pro nás připravily krátký program plný vánočních písniček "Vánoční cinkání". Ve vánočním čase nám převyprávěly všem dobře známý příběh o Ježíškovi. Ve školce zavládla krásná Vánoční atmosféra.

Dětem ze ZŠ Srbská moc děkujeme

Pohádka pro děti

Myška Klárka a veverka Terka byly ve školce s Mikulášskou pohádkou. Podívejte se do naší fotogalerie >>> (přihlašovací udaje získáte u vaší paní učitelky)

Muchomůrky v MiniZoo

Tento týden , 3.12.2018 navštívily 'MiniZoo' v ZŠ Srbská děti z Muchomůrky.

Svět techniky

děti ze třídy Beruška byly 26. 11. ve Světě techniky. Pro předškoláky byl připraven výukový program Barevný svět a ostatní děti si hrály v krásné herničce. Bylo to tam prima, ani chviličku jsme se nenudili.

fotogalerie >>> (přístupové údaje jsou u vaší paní učitelky) 

Květinky v MiniZoo

Také děti z Květinky již navštívily 'MiniZoo' v ZŠ Srbská. Exotická zvířátka se jim moc líbila 

Balonkovo kouzelnické představení s pejskem Ikebarou 

Děti dnes, 21. 11. viděly ve školce úžasné představení plné kouzel a zábavy. S kouzelníkem a jeho asistentkou přijel také báječný pejsek, který předváděl nečekané kousky. Děti viděly skvělé kouzla, do kterých se mohly také zapojit.

fotogalerie >>>  (přístupové údaje jsou u vaší paní učitelky)